Co to jest twister?

Jest przyrządem fitness. Pozwala ćwiczyć mięśnie brzucha, tali, ud oraz pośladków. Składa się z talerza oraz poręczy do podtrzymywania się.

Co ćwiczy twister?
Ćwiczenia na twisterze rzeźbią całą sylwetkę. Twister jest odpowiedzialny za ćwiczenie skośnych mięśni brzucha. Wzmacnia także mięśnie ud oraz pośladków. Wspomaga spalanie tkani tłuszczowej. Ćwiczy zmysł równowagi.

Twister do ćwiczeń

Twister do ćwiczeń

Twister karta techniczna

Twister karta techniczna

Twister firmy FitPark

Twister firmy FitPark

Jak ćwiczyć na twisterze?
Stań obiema nogami na kole złap wygodnie za uchwyt. Następnie wykonuj skręt w prawo i lewo aktywując przy tym biodra. Ugnij lekko nogi w kolanach. Nie skręcaj całego ciała. Górna część tułowia powinna być w stałej pozycji. Sylwetka powinna być wyprostowana a ciało spięte. Wykonuj rytmiczne skręty tułowia. Twister obraca się pod wpływem naszych mięśni. Pamiętaj o równomiernym oddechu, co pozwoli dotlenić mięśnie.

Twister do ćwiczeń na siłowni zewnętrznej

Twister do ćwiczeń na siłowni zewnętrznej

Twister do ćwiczeń na siłowni zewnętrznej

Twister do ćwiczeń na siłowni zewnętrznej

Na co zwrócić uwagę ćwicząc ?
Ćwiczenia na twisterze są proste więc mogą na nim ćwiczyć osoby, które dopiero zaczynają ćwiczyć. Ćwiczenia mogą wykonywać osoby z nadwagą i otyłością, ponieważ ćwiczenia na twisterze nie obciążają stawów.

Urządzenie przeznaczone dla osób dorosłych i dzieci od 10 roku życia. Dzieci do 14 roku życia powinny pozostać pod nadzorem osoby dorosłej.
Ćwiczenia powinny trwać od 7 do 10 minut.

Na twisterze nie można trenować długo podczas jednego treningu, ponieważ możemy odczuwać ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa przeciążając go.

Aby ćwiczenia dawały rezultaty, należy trenować minimum 3 razy w tygodniu. Po zakończeniu ćwiczeń rozciągnij mięśnie brzucha oraz odcinka lędźwiowego.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

8 komentarzy

 1. Dobry trening na płaski brzuch po zimie:) Przyjemniejszy niż brzuszki

 2. Zawsze wydawało mi się że te ćwiczenia nic nie dają bo co zwykłe obroty tułowia mogą dać a tu proszę nie wiedziałam że działają na aż tyle różnych mięśni 🙂

 3. często właśnie te niepozorne ćwiczenia dają najlepsze efekty i angażują najwięcej grup mięśni 🙂

 4. Ja zapraszam miłe Panie, z taką dziewczyną jak na zdjęciu to chętnie bym się pokręcił

 5. Grzegorz Ty się za ćwiczenia weź a nie za podryw ;D A nuż jakąś wyhaczysz podczas ćwiczeń 😉

  • Od razu podryw. Masz marzenia 😉 Mówią, że głodnemu chleb na myśli 😉
   Skąd jesteś? Jak niezbyt daleko to daj telefon, może uda mi się jakoś Cię pocieszyć 😉
   Tak bezinteresownie, w czynie społecznym na 1 maja 😉

 6. Chyba Grzegorz pomylił strony ;D Ty raczej potrzebujesz stron randkowych niż ze zdrowym stylem życia i ćwiczeniami 😉 Ja się raczej na takie spotkanie nie skuszę ale próbuj dalej szczęścia 😉

 7. Ej Diana, to Ty zaczęłaś teksty o podrywie 😉
  Babska logika 😉

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*