Co to jest wioślarz?

Wioślarz to urządzenie, które imituje prawdziwe wiosłowanie na wodzie. Ćwiczenia na wioślarzu zalecane są do treningu cardio oraz treningu aerobowego.

Co ćwiczy wioślarz?
Aktywizuje wszystkie części ciała. Poprawia ogólna wydajność organizmu, wytrzymałość oraz siłę.
Ćwiczy nie tylko partie ramion, ale także mięśnie nóg i pleców. Angażuje do pracy takie mięśnie jak: mięśnie brzucha, grzbietu, ramion, nóg pośladków oraz klatki piersiowej. Wzmacnia serce i naczynia krwionośne. Poprawia prace układu oddechowego. Wioślarz pomaga w wysmukleniu oraz wyszczupleniu ciała. Spala zbędną tkankę tłuszczową oraz ujędrnia ciało. Ćwiczenia na tym urządzeniu poprawiają kondycję fizyczną.

Wioślarz karta techniczna

Wioślarz karta techniczna

Wioślarz do ćwiczeń firmy FitPark

Wioślarz do ćwiczeń firmy FitPark

Jak ćwiczyć na wioślarzu?
Usiądź na siedzisku. Stopy oprzyj na pedałach. Rękoma złap oba uchwyty. Przyciągnij uchwyty do brzucha, jednocześnie prostując nogi. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Przedramiona powinny znajdować się równolegle do podłoża. Nadgarstki powinny znajdować się w linii prostej z przedramionami. Każda następna seria powinna być wykonywana płynnie bez zatrzymywania się. Ciało powinno być lekko pochylone. Stopy muszą być dociśnięte do podłoża wioślarza. Przy uginaniu nóg unosimy pięty do góry.

Na co zwrócić uwagę ćwicząc?
Urządzenie przeznaczone dla dorosłych i młodzieży od lat 14. Wiosłowanie może wykonywać każda osoba, ponieważ prawdopodobieństwo kontuzji jest niewielkie.

Wioślarz do ćwiczeń

Wioślarz do ćwiczeń

Ćwiczyć mogą osoby z nadwagą. Ćwiczenia mogą być wykorzystywane jako rehabilitacja. Trening na wioślarzu nie obciąża stawów.

Przed treningiem należy wykonać 5 minutową rozgrzewkę.

Osoby początkujące powinny ćwiczyć 2 razy w tygodniu, aby nie przemęczać mięśni, później można zwiększyć częstotliwość treningów.
Trening powinien trwać od 5 do 20 min lub więcej w zależności od zaawansowania osoby ćwiczącej.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

8 komentarzy

  1. Rewelacyjny sprzęt ! Maszyna wyciska ostatki sił z człowieka, a zakwasy są później nieziemskie !! 🙂

  2. No jak przy prawdziwym wiosłowaniu faktycznie idzie się zmęczyć i zasapać 😉

  3. Świetna maszyna, ćwiczenia na niej są mało inwazyjne a równocześnie poprawiają wydajność i spalają mnóstwo kalorii !!!

  4. Czy z tej maszyny mągą korzystać dwie osoby jednocześnie? Mam na myśli czy są dwa stanowiska na jednej maszynie?

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*