Jak przygotować się do ćwiczeń zimą?

Ruch na świeżym powietrzu to znakomite rozwiązanie dla każdego. Jednak gdy za oknem temperatura diametralnie się obniża coraz mniejszą mamy chęć, by wysunąć nos za okno i nieco się poruszać. Nie poddawajcie się tak łatwo.

Jesienno – zimowe okresy to także dobry okres na trening w plenerze – wystarczy lepiej się przygotować, by cieszyć się kondycją przez cały rok.
By chronić organizm podczas zimowych ćwiczeń warto zaopatrzyć się w odpowiednie termiczne ubrania. Zasada jest prosta – ważne, by nie było w nich zbyt gorąco ale także niezbyt zimno. Ubierajcie się na cebulkę, wybierając wysokiej jakości materiały, które pozwalają Waszej skórze oddychać. Chrońcie także kończyny, zwłaszcza dłonie i stopy, które są najbardziej narażone na negatywne działanie niskich temperatur. Podczas treningów, nie zapominajcie o zabezpieczeniu skóry przed wiatrem i chłodem. Popękane naczynka niekoniecznie będą efektem, który chcecie osiągnąć. Jak więc chronić twarz podczas zimowego treningu w plenerze? Tłusty krem sprawdzi się idealnie. Odsłonięte partie ciała posmarujcie grubszą warstwą.

jak-przygotowac-sie-do-cwiczen-zima-1

Co jeszcze jest ważne podczas treningu – nawadnianie organizmu. Ilość wody, którą należy dostarczyć do organizmu podczas ćwiczeń jesienią i zimą jest nieco mniejsza. Niższe temperatury sprawiają, że nasz organizm nie poci się tak bardzo jak w lecie jednak nie zapominajcie o piciu wody, podczas uprawiania sportu to jedna ze złotych zasad. Pamiętajcie o odpowiedniej diecie i dostarczaniu wartościowych składników pokarmowych. Dbanie o swoje zdrowie o każdej porze roku wymaga zbilansowanej diety. A zahartowany organizm to zdrowy organizm!

Zimą niemal najważniejsza jest odpowiednia rozgrzewka przed i po treningu w plenerze. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek ćwiczeń na zewnątrz rozgrzej się zaraz po wyjściu z domu, wykonując kilka ćwiczeń, które przygotują Twoje mięśnie do bardziej intensywnej pracy. Takie przygotowanie powinno trwać minimum 10 minut. Sięgnijcie po poradniki i nie zapomnijcie o rozciąganiu po treningu, by nie pojawiły się mało przyjemne zakwasy.

A po skończonym treningu rozgrzej się od środka! Gorąca herbatka to podstawa, by cieszyć się zdrowiem i nie wylądować na L4. Dodajcie do niej nieco miodu i cytryny, wówczas najlepiej rozgrzejecie organizm po treningu w plenerze. Dopełnieniem po treningowych rytuałów powinna być także gorąca kąpiel – w wannie wypełnionej pianą, by relaksu i odpoczynku stało się zadość! Trening na świeżym powietrzu to mnóstwo korzyści dla zdrowia. Nie przerywajcie dobrej rutyny, tylko dla tego, ze za oknem deszcz i plucha, niech niskie temperatury nie zniechęcą Was do treningu.

jak-przygotowac-sie-do-cwiczen-zima-2

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...

12 komentarzy

  1. Ja nawet w rękawiczkach mam w zimie dłonie zmarznięte na kość więc podziękuję za ćwiczenia na zewnątrz ;)))

    • Ale kiedy dobrze się ubierzesz, znajdziesz fajne rękawiczki dobrze trzymające ciepło, nawilżysz dłonie dobrym kremem i zaczniesz ćwiczyć to po pewnym czasie tak się rozgrzejesz- nawet ręce będziesz miała gorące ;)-że jeszcze będziesz chciała się rozbierać (TYLKO POD ŻADNYM POZOREM NIE ROZBIERAĆ SIĘ JAK SIĘ ZGRZEJECIE BO PRZEZIĘBIENIE BĄDŹ ZAWIANIE MUROWANE! )

    • Ja mam tak samo że wiecznie mam przemrożone dłonie i stopy :/ Ah to świetne krążenie …

  2. Sezon zimowy rozpoczęty !!!! Szykować narty i deski i w góry !!! XD

  3. Zima już w pełni więc trzeba korzystać!!! Mikołąje na stokach dzisiaj było można spotkać XD XD

  4. Wpadłam na bardzo fajny – i luźny – artykuł o tym, co aktywnego można robić zimą 🙂

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*