Maski antysmogowe – ich budowa i zastosowanie

Jeśli szukasz ochrony przed szkodliwymi substancjami dla siebie i Twoich bliskich, to sięgnij po maskę antysmogową. Czy wiesz jednak jak ona jest zbudowana i czemu zawdzięcza swoją skuteczność? Zapraszamy do artykułu!

maska

Maski przeciwsmogowe – budowa

Jeśli chcesz wiedzieć, jak działa maska antysmogowa, to koniecznie zapoznaj się z jej budową. Przede wszystkim taki gadżet wykonany jest z elastycznego materiału, który idealnie dopasowuje się do twarzy. Najczęściej wykorzystywaną tkaniną w maskach przeciwsmogowych jest neopren. Dzięki niemu łatwo dopasujesz maskę do kształtu twarzy, a ta cały dzień zostanie na swoim miejscu i nie będzie się przesuwać. Za regulowanie obwodu maski przeciwsmogowej odpowiada znajdujący się z tyłu rzep. Najważniejszą częścią maski antysmogowej, która sprawia, że ta może efektownie działać jest filtr. Dzięki niemu, spacerując po mieście, nie wdychasz szkodliwych i rakotwórczych substancji, które szkodą zarówno Tobie jak i zdrowiu bliskich Ci osób.

Jak działa maska antysmogowa?

Działanie maski przeciwsmogowej polega na oczyszczaniu zaciąganego przez nas powietrza ze szkodliwych substancji, których stężenie ciągle wzrasta. Nawet jeżeli nie palisz na co dzień papierosów, to wyjście na miasto bez maski antysmogowej sprawia, że Twój organizm zaczyna zmieniać się tak, jak u regularnego palacza. Nie musimy więc chyba wspominać o szeregach chorób, które niesie ze sobą wychodzenie z domu bez maski antysmogowej.

Rodzaje masek antysmogowych

Ze względu na coraz gorszą jakość powietrza wywołaną niebezpiecznym smogiem, na rynku pojawiło się wielu producentów masek, które mają chronić nas przed szkodliwymi skutkami wdychania zanieczyszczeń. Maska antysmogowa to nie tylko jej wzór czy kolor, ale przede wszystkim funkcjonalność.

Jakie rodzaje masek antysmogowych wyróżniamy?

Kupując taki produkt, z pewnością trafisz na maski antysmogowe spacerowe. Ten rodzaj przeznaczony jest do użytkowania we wszystkich aglomeracjach miejskich, ale także podczas jazdy w samochodzie. Należy pamiętać jednak o tym, aby nie wykorzystywać takiej maski do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Jej zawory nie będą aż tak wydajne jak w przypadku następnego rodzaju masek, czyli masek antysmogowych do biegania. Te charakteryzują się o wiele lepszymi zaworami, dzięki którym nie doświadczysz problemów z oddychaniem podczas biegu. Oprócz tego maska usuwa ciepłe powietrze, więc możesz liczyć na mniejszą ilość potu podczas treningu. Co więcej, jeśli nosisz okulary, to w końcu pozbędziesz się problemów z ich zaparowaniem. Ostatnim rodzajem masek antysmogowych są te przeznaczone do jazdy na rowerze. Ich zaletą jest niewątpliwie większa elastyczność niż u wyżej opisanych masek. Oprócz tego posiadają one mniejsze zapięcie, które bez problemu zmieści się pod kaskiem, w którym jeździsz.

Smog to bardzo poważny problem, z którym należy walczyć. Pomocne w tym okażą się maski antysmogowe. Wypróbuj i przekonaj się sam jak wiele dzięki takiej masce zyska Twój organizm!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*