Najlepsze miejsca na trening w Łodzi

Gdzie są najlepsze miejsca na trening w Łodzi? Jeśli mieszkacie w Łodzi i nie wiecie, gdzie można wybrać się na trening, to koniecznie zobaczcie moją listę naprawdę świetnych miejsc idealnych do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

gdzie trenowac w lodzi

Ten tekst nie będzie poświęcony tradycyjnym siłowniom, które nie dość, że są zatłoczone i duszne, to w dodatku drogie. Musicie wiedzieć, że wcale nie trzeba być bogatym, aby trenować w fajnych i modnych miejscach. W Łodzi jest mnóstwo obiektów, gdzie zupełnie za darmo można ćwiczyć do woli! I to na świeżym powietrzu – w towarzystwie zieleni i pięknego słońca. Brzmi zachęcająco? W takim razie zobaczcie, gdzie możecie aktywnie spędzić swój wolny czas ze znajomymi i całą rodziną.

Parki i lasy – biegaj wśród zieleni

Łódź to nie tylko blokowiska i zatłoczone ulice. W tym mieście jest naprawdę mnóstwo pięknych parków i lasów, gdzie można miło spędzić cały dzień. Jeśli lubisz biegać, to właśnie czytasz o miejscach do tego idealnych. Trening w okolicach terenów zielonych zapewni ci świeże powietrze i kontakt z naturą – nawet w dużym mieście. Warto z tego skorzystać.

Trasy i ścieżki rowerowe (i rolkowe) – Łódź przyjazna rowerzystom

W Łodzi jest 35 tras rowerowych, więc naprawdę jest w czym wybierać. Miasto coraz bardziej stara się ułatwić życie rowerzystom, tworząc coraz więcej miejsc przeznaczonych do jazdy. Warto też wspomnieć o trasach dla zapalonych rolkarzy. W Parku Podolskim znajduje się właśnie takie miejsce – co prawda trasa nie jest długa, ale ważne, że władze miasta, planując kolejne inwestycje, myślą o miłośnikach różnych sportów i dyscyplin.

Aktywne dzieciaki – orliki, kąpieliska, parki linowe
Władze miasta Łódź starają się odciągnąć dzieciaki sprzed ekranów komputerów, telewizorów i smartfonów. W mieście wciąż powstają nowe ciekawe miejsca, gdzie dzieci mogą aktywnie spędzać wolny czas. Można do nich zaliczyć Orliki, których w Łodzi jest już kilkadziesiąt, parki linowe (obecnie jest ich trzy) oraz kąpieliska, gdzie można popływać z całą rodziną. Orliki są darmowe – można na nich spędzać czas od rana do wieczora, grając z przyjaciółmi w piłkę. Zachęcajmy dzieci do aktywności fizycznej!

orlik w lodzi

Siłownie zewnętrzne
Nie można o nich zapomnieć, ponieważ powstaje ich coraz więcej. Musicie wiedzieć, że każda dzielnica Łodzi posiada przynajmniej jedną taką siłownię, dlatego nie trzeba przejeżdżać pół miasta, aby się do niej dostać. Na tym obiekcie znajdziecie mnóstwo sprzętów, dlatego z powodzeniem dostosujecie trening do swoich możliwości. Siłownie zewnętrzne są bezpłatne i dostępne przez 24 godziny na dobę. Możecie ćwiczyć, kiedy tylko macie na to ochotę.
Nie siedźcie w domu! Trenujcie i dbajcie o formę, a przy okazji oddychajcie świeżym powietrzem – nawet w centrum Łodzi.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*