Siłownie zewnętrzne – kolejna sportowa inwestycja!

Siłownie zewnętrzne to świetna alternatywa zwykłej, dusznej siłowni, za którą dodatkowo trzeba płacić niemałe pieniądze. Coraz więcej osób przekonuje się do takiej formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Gmina Alwernia właśnie dołączyła do ich grona.

silownie zewnetrzne alwernia

Siłownie zewnętrzne biją rekordy popularności na całym świecie. W Polsce również zaczyna powstawać ich coraz więcej. Już praktycznie każde większe miasto ma przynajmniej jedną siłownię plenerową – czego niestety nie można powiedzieć o mniejszych gminach, gdzie wciąż brakuje profesjonalnych obiektów sportowych. Dlatego nie ma się co dziwić, że mieszkańcy małych miejscowości spędzają czas w swoich domach, zamiast na świeżym powietrzu.

Jednak na szczęście wszystko powoli zaczyna się zmieniać. Małe gminy starają się propagować zdrowy styl życia wśród swoich mieszkańców. Jedną z nich jest gmina Alwernia, gdzie niedługo powstaną nowe dobrze wyposażone siłownie zewnętrzne.

Inwestycja w aktywną i zdrową przyszłość

Gmina Alwernia to naprawdę mała gmina, która znajduje się w województwie małopolskim, powiecie chrzanowskim. Miasto Alwernia, siedziba władz gminy, liczy zaledwie 3500 mieszkańców. Mimo tak małej liczby mieszkańców burmistrz Tomasz Siemek zdecydował się na budowę siłowni zewnętrznych w aż pięciu sołectwach.

silownie zewnetrzne

Wykonawcą zlecenia została firma Fit Park z Torunia, która jest czołowym polskim producentem urządzeń do siłowych ćwiczeń plenerowych. Dzięki niej gmina Alwernia niedługo będzie cieszyła się darmowymi siłowniami zewnętrznymi, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł aktywnie spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu. Wartość całej umowy wynosi 163 282,50 zł, jednak jej finansowanie w prawie 60% zostało zapewnione ze środków zewnętrznych. Siłownie zewnętrzne z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

Dlaczego warto inwestować w siłownie zewnętrzne?

Przede wszystkim dlatego, że dają możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Propagują zdrowy styl życia i kontakt z naturą. To świetna, przede wszystkim darmowa alternatywa zwykłych siłowni, za które nierzadko trzeba płacić naprawdę duże pieniądze. Warto też dodać, że siłownie zewnętrzne są przeznaczone dla każdego – różnorodność urządzeń zapewnia możliwość wykonania różnych treningów zarówno o słabszej, jak i większej intensywności. Ponadto to świetnie miejsce na spotkania ze znajomymi, gdzie można wspólnie potrenować i przy okazji zacieśnić sąsiedzkie więzi. Oby więcej małych gmin poszło w ślady gminy Alwernia.

Realizatorem inwestycji w gminie Alwernia została firma Fitpark. To właśnie im zaufała gmina i zleciła, aby wykonała dla nich siłownie zewnętrzne. Fitpark zapewnia dostarczenie i montaż urządzeń, które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a dodatkowo są wygodne i funkcjonalne. Zarówno dzieci jak i dorośli oraz seniorzy mogą ćwiczyć i korzystać z obiektów oferowanych przez Fitpark.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*