Stepper do ćwiczeń na siłowni zewnętrznej

Stepper jest przyrządem gimnastycznym do ćwiczenia dolnych partii ciała. Składa się z dwóch małych platform, na których ustawia się stopy wykonując ruch podobny do wchodzenia po schodach.

Stepper do ćwiczeń na siłowni zewnętrznej

Stepper do ćwiczeń na siłowni zewnętrznej

Jest urządzeniem doskonałym do utraty wagi ,spalania tłuszczu a przede wszystkim do ukształtowania bioder, mięśni nóg oraz pośladków.
Jakie mięśnie ćwiczy stepper?

Stepper karta techniczna

Stepper karta techniczna

Stepper ćwiczy dolne partie ciała, wzmacnia i rzeźbi mięśnie ud, pośladków oraz korzystnie wpływa na wysmuklenie tali. Wzmacnia mięśnie obręczy biodrowej. Poprawia wydolność oddechową oraz wspomaga prawidłową pracę układu krwionośnego.

Jak ćwiczyć na stepperze?
Podstawową i pierwszą zasadą jest utrzymanie prostej postawy ciała. Ściągnięte łopatki oraz spięte mięśnie brzucha. Ramiona, jak i plecy powinny być zawsze ustawione w linii prostej do nóg. Nie dociskaj steppera do samego końca. Poruszaj się swobodnie i naturalnie jak przy wchodzeniu po schodach lub wspinaniu się pod górkę. Nogi w kolanach powinny być lekko ugięte a stopy przylegać całością do podłoża.

Stepper, przykład jak ćwiczyć

Stepper, przykład jak ćwiczyć

Stepper, przykład jak ćwiczyć

Stepper, przykład jak ćwiczyć

Na co zwrócić uwagę ćwicząc?
Podejmując decyzję o ćwiczeniu na tym urządzeniu, powinniśmy mieć zdrowe i silne kolana. Jeżeli przy ćwiczeniu czujesz ból, przerwij trening, ponieważ w ten sposób łatwo nabawić się kontuzji. Puls nie powinien gwałtownie wzrastać, powinien być na stałym, ale podwyższonym poziomie. Ręce powinny być oparte na uchwycie lub swobodnie pracować jak przy marszu. Oddychać głęboko, ale spokojnie i regularnie by dostarczyć komórkom dużą ilość tlenu.

Żeby zobaczyć pierwsze efekty, powinieneś trenować minimum 2-3 razy w tygodniu. Osoby początkujące powinny zacząć od 20 minut, stopniowo wydłużając czas ćwiczeń. Po skończeniu ćwiczenia poświęć 5 minut na rozciąganie, aby rozluźnić zmęczony mięsień.

A tego nie rób nigdy 😉
Ćwiczenia na urządzeniach siłowni zewnętrznych, nie dotyczy to tylko steppera, wymagają uwagi i ostrożności. Nie warto dla chwili żartu zafundować sobie kilku siniaków lub nawet złamania. Ćwiczmy uważnie i zgodnie z instrukcją która jest zwykle na każdym urządzeniu.

Stepper, nie rób tego nigdy ;-)

Stepper, nie rób tego nigdy 😉

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

6 komentarzy

  1. Jedno z moich ulubionych ! Uda tak palą że aż miło 😉

  2. Nie wiedziałam że taki tradycyjny stepper z którym ćwiczy się np na fitness ma swój odpowiednik w postaci maszyny do ćwiczeń 🙂 Ale pytanie na którym ćwiczenia są efektywniejsze ? 🙂

  3. Wydaje mi się że lepsze efekty osiągniemy ćwicząc na tradycyjnym stepperze bo ruch jest najbardziej zbliżony do naturalnego i kiedy wychodzimy na stepper to faktycznie musimy unieść cały ciężar swojego ciała…

  4. może i faktycznie lepszy normalny stepper ale lepsze ćwiczenie na takim niż brak ćwiczeń 🙂 Ale ten też nieźle daje w kość!!! 🙂

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*