Strona Główna Opisy urządzeń i ćwiczeń

Urządzenia siłowni zewnętrznych

Urządzenia siłowni zewnętrznej są zwykle tak dobrane, aby mogły ćwiczyć osoby w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Pozwala to ćwiczyć każdemu bez względu na stopień sprawności fizycznej.

Na tej stronie postaramy się opisać różne urządzenia do ćwiczeń które możecie znaleźć w parkach i na osiedlach oraz zaproponować ćwiczenia jakie można na nich wykonywać.

Jednym z urządzeń, które zwykle posiada każda siłownia pod chmurką, jest orbitrek. Orbitrek pozwala na trening ogólnorozwojowy całego ciała.

Innym popularnym urządzeniem do uprawiania outdoor fitness jest wioślarz, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krążeniowo-oddechowego, a przy tym poprawia pracę mięśni nóg, brzucha, pleców i klatki piersiowej.

Biegacz to urządzenie, które nie tylko zaktywizuje dolne partie ciała, ale też wspomoże utratę tkanki tłuszczowej. Ćwiczenie polega na „bieganiu” bez odrywania stóp od urządzenia, przy jednoczesnym trzymaniu się drążków.

Jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń treningowych outdoor fitness są poręcze, na którym można wykonywać szeroką gamę ćwiczeń – od rozciągania, przez pompki i przysiady, aż do ćwiczeń bardziej zaawansowanych wymagających większej siły mięśni.

Dla tych bardziej zaawansowanych użytkowników siłowni plenerowych interesujące może być oprzyrządowanie do wyciskania. Wyciskanie rozbudowuje mięśnie górnej partii ciała.

Pomysłowość producentów urządzeń do ćwiczeń na powietrzu jest bardzo duża, ciągle powstają nowe urządzenia o coraz to innych funkcjonalnościach. Piszcie do nas jakie urządzenia siłowni zewnętrznej znajdują się w Waszych miejscowościach, przysyłajcie zdjęcia, pokażcie jak ćwiczycie, nasz adres: team /@/ silowniezewnetrzne.net