Co to są narty na siłowni zewnętrznej

Narty są jednym z urządzeń siłowni zewnętrznej, odpowiadają za trening ogólnorozwojowy całego ciała typu cardio.

Narty składają się z dwóch podstaw na nogi oraz ruchomych rączek. Służą do wykonywania ćwiczeń cardio. Trening na tym urządzeniu imituje narciarstwo biegowe.

Narty do ćwiczeń

Narty do ćwiczeń

Narty Firmy FitPark

Narty Firmy FitPark

Narty FitPark, karta techniczna

Narty FitPark, karta techniczna

Co ćwiczą narty?
Są odpowiedzialne za kształtowanie i wzmacnianie mięśni pleców, grzbietu, bioder, nóg, brzucha i ramion. Poprawiają ogólną kondycję organizmu. Korzystnie wpływają na układ krążeniowo- oddechowy. Wzmacniają mięśnie serca, poprawiają krążenie oraz pracę układu trawiennego. Poprawiają sprawność kończyn dolnych, jak i górnych. Wspomagają odchudzanie oraz pomagają w spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej.

Jak ćwiczyć na nartach?
Stań całymi stopami na pedałach i chwyć rękoma oba uchwyty. Poruszaj na przemian nogami do przodu i tyłu, przy czym jednocześnie pomagaj rękoma na zmianę ciągnąć i pchając drążek. Oddychaj miarowo. Stopy nie mogą odrywać się od podłoża.

Na co zwrócić uwagę ćwicząc?
Odpowiednie dla osób z bólami krzyża i kończyn dolnych. Trening osób początkujących powinien trwać nie dłużej niż 20 minut. Jeżeli podczas ćwiczenia poczujesz ból lub dyskomfort w stawach przerwij ćwiczenie.

Narty na siłowni zewnętrznej

Narty na siłowni zewnętrznej

Po skończeniu ćwiczenia poświęć 5 minut na rozciąganie, aby rozluźnić zmęczony mięsień. Ćwiczenia na nartach są zaliczane do prostych, więc mogą na nim ćwiczyć osoby, które dopiero zaczynają ćwiczyć.

Jeżeli efektem ma być utrata wagi, trenuj minimum 3 razy w tygodniu. Przyrząd przeznaczony dla osób powyżej 14 roku życia lub dla osób ze wzrostem powyżej 140 cm.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...

13 komentarzy

  1. Prawdziwe narty lepsze xP !!!

  2. No tak ale w środku lata ciężko o otwarty stok, chyba że mamy na tyle kasy żeby się wybrać zagranicę 🙂 To jest całkiem niezły zamiennik 🙂

  3. Ludzie, zostawmy narty- cieszmy się wiosną.. 😀

  4. Racja 🙂 Słoneczko piękne, trzeba iść popływać a nie o nartach myśleć 🙂

  5. Fajny sprzęt który angażuje całe ciało 🙂

  6. Jeśłi kotoś liczy na utratę wagi to polecam bieganie i pływanie, najprostszy i najefektywniejszy sposób na spalenie tkanki tłuszczowej.

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*