Jak ćwiczyć na biegaczu

Jest urządzeniem fitness. Ćwiczenie imituje bieg. Idealne dla osób lubiących bieganie i sporty pochodne. Wykorzystywany w treningu cardio.

Biegacz do ćwiczeń Firmy FitPark

Biegacz do ćwiczeń Firmy FitPark

Co ćwiczy biegacz?
Wzmacnia siłę mięśni kończyn dolnych, brzucha oraz mięśni w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Poprawia funkcjonowanie układu krążeniowo oddechowego. Wspomaga redukcje tkani tłuszczowej oraz poprawia ujędrnienie ciała. Poprawia zmysł równowagi. Aktywuje ruch bioder, zwiększa ruchomość stawów kolanowych. Wzmacnia mięśnie łydek oraz mięśnie bioder. Ćwiczenie na biegaczu wspomaga poprawę kondycji fizycznej oraz ogólne samopoczucie.

Biegacz do ćwiczeń Firmy FitPark

Biegacz do ćwiczeń Firmy FitPark

Jak ćwiczyć na biegaczu?
Stań nogami na pedałach. Złap rękami za uchwyt. Naprzemiennie ruszaj nogami w przód i w tył. Stopy powinny być twardo przytwierdzone do pedałów. Kręgosłup trzymaj w pozycji wyprostowanej. Staraj się oddychać głęboko, ale miarowo.

Biegacz do ćwiczeń

Biegacz do ćwiczeń

Na co zwrócić uwagę ćwicząc?
Zakres ruchu podczas ćwiczeń dostosuj indywidualnie do swoich potrzeb i zaawansowania. Regularne ćwiczenia pomagają w zwalczeniu pomarańczowej skórki.
Gdy podczas ćwiczeń poczujesz drganie nóg i silne zmęczenie przerwij. Nie obciąża stawów.

Po zakończeniu treningu pamiętaj o rozciąganiu, by uniknąć popularnych zakwasów. Zaleca się wykonywanie treningu 2-3 razy w tygodniu od 5 do 30 minut w zależności od kondycji fizycznej osoby ćwiczącej. Jeżeli podczas treningu poczujesz ból lub dyskomfort natychmiast przerwij ćwiczenia.

Biegacz to przyrząd przeznaczony głównie dla osób powyżej 14 roku życia lub dla osób ze wzrostem powyżej 140 cm.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 3,00 na 5)
Loading...

12 komentarzy

 1. Moje ulubione urządzenie 😀

 2. chyba to takiego urządzenia jak biegacz nie trzeba pisać objaśnienia jak go używać? 😉 Chociaż pewnie znajdą się i tacy którym to będzie jak znalazł 😉

 3. A zdziwiłabyś się jakie rzeczy trzeba niektórym tłumaczyć ;D

 4. Ale po co kumu takie urządzenie jak biegacz mając tyle placu i miejsca do pobiegania??? Przecież jak naprawdę biegniemy to pracuje całe ciało a na takiej maszynie tylko dolne partie mięśni…

  • Są osoby, które mają wstawione endoprotezy bioder. W takiej sytuacji bieganie nie jest dozwolone ponieważ rytmiczne uderzenia mogą doprowadzić do poluzowania protezy. Biegacz jest dla nich idealną namiastką prawdziwego biegania.

   • Każdy sprzęt jest po coś i jest przemyślany na tyle żeby był przydatny, zresztą na biegaczu wykonujemy trochę inny ruch niż podczas biegu więc co za tym idzie działają trochę inne partie mięśniowe.

 5. Faustyna88 w sumie masz rację xD

 6. Dużo lepiej jest sobie po prostu pobiegać 😉

  • No jak najbardziej się zgadzam bo przecież bieganie to rewelacyjna forma aktywności, a przy okazji można pozwiedzać swoją okolice wybierając się za każdym razem w inne miejsce. Zresztą zwykły bieg jest po prostu dużo bardziej efektywny 🙂

  • No ale właśnie Ryszard powiedział komu może przysłużyć się taki sprzęt bo nie wszyscy są w 100 % sprawni i mogą sobie pozwolić na wszystko .

   • Ja miałam problemy z kolanami i niestety nie mogłam ich za bardzo przeciążać więc wszelkiego rodzaju skoki nie wchodziły w grę przez dość długi czas a nie chciałam rezygnować z kondycji i treningów, dzięki biegaczowi i kilku innym sprzętom na siłowni zewnętrznej mogłam spokojnie dalej ćwiczyć 🙂

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*