Motyl do ćwiczeń

Motyl Jest urządzeniem do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej pleców oraz ramion. Pomaga w zwiększeniu zdolności cardio. Urządzenie służy do ćwiczenia siłowego.

Motyl do ćwiczeń

Motyl do ćwiczeń

Jakie mięśnie ćwiczy ?
Wzmacnia mięśnie ramion, klatki piersiowej, pleców oraz grzbietu.
Urządzenie aktywuje wszystkie partie mięśni górnych. Pomaga w utrzymaniu poprawnej postawy ciała. Wpływa korzystnie na rozbudowę i wzmocnienie górnych partii ciała.

Motyl karta techniczna

Motyl karta techniczna

Jak ćwiczyć ?
Ćwiczenie jest wykonywane w pozycji siedzącej. Należy usiąść w pozycji wyprostowanej, klatkę wypiąć do przodu, ściągnąć łopatki do tyłu, złapać uchwyt na wysokości barków. Ręce zgiąć delikatnie w łokciach na wysokości barków. Wykonuj ruch do przodu, łącząc dłonie. Stopy w tym czasie powinny być ustawione stabilnie na podłożu a nogi w lekkim rozkroku. Przy wykonaniu każdego ruchu plecy powinny być oparte. Wypychając, wypuszczamy powietrze, wracając do początkowej pozycji nabieramy powietrze i staramy się oddychać miarowo.

Motyl jak ćwiczyć

Motyl jak ćwiczyć

Na co zwrócić uwagę ćwicząc?
Przed przystąpieniem do ćwiczenia konieczna jest rozgrzewka minimum 5 minut, aby uniknąć naciągnięcia mięśni. Po zakończeniu zaleca się rozciągnięcie, co pozwoli na jego rozluźnienie i zmniejszy prawdopodobieństwa popularnych „zakwasów”.
Zalecane wykonywanie 3 serii po 10 razy z przerwą do 10 sekund między seriami.
Przyrząd przeznaczony dla osób powyżej 14 roku życia lub dla osób ze wzrostem powyżej 140 cm. Jeżeli poczujesz ból lub silne zmęczenie przerwij ćwiczenie.

Motyl jak ćwiczyć

Motyl jak ćwiczyć

Ćwiczenie na motylu powinno być wykonywanie rytmicznie. Regularne ćwiczenie może pomóc w wyeliminowaniu bólu stawów.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

6 komentarzy

  1. Dobry sposób na ładną postawę ciała i garbienie sie 🙂

  2. Bardzo ważne jest ćwiczenie mięśni kręgosłupa, nie dla ładnego wyglądu a dla zdrowia, wzmacnia nasz kręgłosłup, zmniejsza ryzyko bólów pleców na starość i poważnych urazów kręgosłupa. Także jestem na tak jeśli chodzi o tego typu maszyny do ćwiczeń 🙂

  3. Lubię tą maszynę bo świetnie wzmacnia mięśnie plecow bez obciążania kolan co w moim przypadku jest bardzo ważne bo żadne ćwiczenia nadmiernie obciążające kolana nie wchodzą w grę :/

  4. Super ćwiczenie na biust 😉

    • Dobrym ćwiczeniem na biust jest też napierani dłonią na dłoń złożonymi przed siebie 🙂 Niby nic a naprawdę daje efekty przy regularnych ćwiczeniach i bez potrzeby używania jakichkolwiek sprzętów.

  5. Oj to pani na zdjęciu nie zbyt dobrze pokazuje ćwiczenie bo nie ma stóp zbyt stabilnie ustawionych 😛

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*