Siłownie zewnętrzne ceny

Cennik urządzeń siłowni zewnętrznych jest bardzo szeroki. Siłownie zewnętrzne ceny mają zwykle dostosowane do różnych grup odbiorców w zależności od wymagań zlecającego.

Urządzenia do siłowni zewnętrznych muszą być trwałe, wysokiej jakości, estetyczne i przede wszystkim bezpieczne. Wybierając producenta takiego sprzętu nie należy kierować się wyłącznie ceną lecz upewnić się, że urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. To jest bezwzględnie konieczne.

Siłownie zewnętrzne ceny

Siłownie zewnętrzne ceny

Sposobem na zmniejszenie kosztów są różnego rodzaju dotacje. Nie wpływają co prawda na ceny siłowni zewnętrznych, ale jeżeli siłownia ma być publicznie dostępna to można ubiegać się o dotację ze środków unijnych. To znacznie obniża konieczny wkład własny.

Kolejną ważną kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest to, czy producent oferuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Planując budowę siłowni w plenerze należy też uwzględnić dodatkowe koszty transportu i montażu urządzeń. Producenci zazwyczaj nie mają sztywnego cennika poszczególnych urządzeń, lecz wybierając zestaw wycenia się cały projekt indywidualnie. Można wtedy wybrać nie tylko sprzęt ale również ich kolor. Większość firm realizuje takie projekty w ciągu kilku tygodni.

Urządzenia wyprodukowane są ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie i pomalowanej lakierem akrylowym. Siedziska wykonywane są z płyt HDPE, tworzyw sztucznych lub stali a uchwyty z gumy. Sprzęty możemy podzielić na dwa rodzaje: do koordynacji i wytrzymałości oraz do treningu siłowego. Mogą być łączone tak, że równocześnie ćwiczyć może więcej niż jedna osoba. Część sprzętu jest wolnostojąca, a część wymaga montowania na pylonach lub słupach nośnych. Ceny różnią się znacznie w zależności, czy jest to sprzęt hydrauliczny, czy mechaniczny.

Poniżej przykładowe ceny urządzeń siłowni zewnętrznych.

Wyciąg górny – urządzenie hydrauliczne wyposażone w ośmiostopniowy system regulacji obciążenia. Mogą na nim ćwiczyć zarówno osoby niedoświadczone jak i bardziej zaawansowane. Poprawia kondycję ramion, barków, pleców. Cena urządzenia waha się w zależności od producenta między 12 a 15 tyś zł brutto.
Twister – to również urządzenie hydrauliczne z regulacją obciążenia. Ćwiczenia na nim poprawiają mięśnie przede wszystkim brzucha, bioder, pleców. Cena od 13 do 15 tyś zł.

Stepper hydrauliczny – służy do ćwiczenia mięśni nóg i bioder. Podobnie jak powyższe sprzęty posiada regulację obciążenia. Cena to 13500 do 14500 zł.

Orbitrek – bezobsługowe urządzenie do ćwiczenia mięśni nóg, bioder, ramion i wzmocnienia pasa barkowego. Cena od 3500 do 4500 zł.

Wioślarz – do ćwiczeń ogólnorozwojowych z naciskiem na kończyny górne i dolne. Jest to urządzenia, na którym najszybciej spala się tkankę tłuszczową. Cena 3500 do 4000 zł.

Koła tai-chi małe – do ćwiczeń ramion, barków i nadgarstków. Ćwiczenia poprawiają też wydolność serca i płuc. Cena od 3800 do 4500.

Sprzęty dla osób niepełnosprawnych na wózkach są zbliżone cenowo do wcześniej opisanych. Zazwyczaj robione są tak by mogły równocześnie ćwiczyć dwie osoby. Tu największą popularnością cieszy się:

Rower do ćwiczenia rąk – wzmacnia ręce, barki, ramiona, poprawia ruchomość łokci, pracę serca i płuc. Cena w zależności od producenta od 6000 do 6500 zł

Koła tai-chi małe – urządzenie podwójne, poprawiające elastyczność stawów, wzmacniające barki i ramiona. Cena od 5800 do 6500 zł.

Wyciąg – urządzenie podwójne, wzmacniające barki, ramiona, plecy. Cena od 7 do 8 tyś zł.

Zamawiając cały zestaw wybranych przez siebie urządzeń można tak skonfigurować siłownię by była nie tylko funkcjonalna ale też niedroga. Nie wszystkie urządzenia muszą być hydrauliczne. Zamiast pojedynczych urządzeń można wybrać takie, na których mogą ćwiczyć na raz dwie osoby.
Kupując więcej sprzętów zawsze istnieje możliwość negocjacji ceny. Firmy produkujące sprzęt doskonale orientują się w jaki sposób uzyskać dofinansowanie i chętnie w tym pomogą.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

19 komentarzy

 1. No ceny faktycznie niemałe ;P

 2. No niby niemałe ale akurat na takie rzeczy władze miast powinny znaleźć kasę…

 3. Zazwyczaj mają kasę na głupoty albo wydają kasę całkowicie bez sensu poprawiając już raz zlecone i wykonane prace…

 4. Mnie to już nawet nie dziwi xD

 5. Akurat ja muszę pochwalić władze mojego miasta bo niedawno powstała u nas taka siłownia zewnętrzna otwarta dla wszystkich i aż jestem w szoku ale naprawdę jest mocno oblegana 🙂

  • koniknabiegunach

   u mnie powstala ale ludzie niestety nie za basz sie nia interesuja … oby jej nie zlikwidowali dlatego bo jest male zainteresowanie …

 6. O to masz naprawdę dużo szęścia że macie takich urzędników których interesuje dobro miasta i mieszkańców.

 7. moze zrobiłąbym, sobie taką mała siłownie zwnetrzna w ogródku XD ale był by lans XD

  • No napewno wydatek byłby nie mały a do tego potrzeba by było też dość dużo miejsca bo jednak takie sprzęty zajmują trochę miejsca. Tyle że siłownie w domu robi się dla zdrowia albo chociaż dla poprawienia swojego wyglądu… Pierwszy raz słyszę argument żeby zrobić siłownię po to ażeby był “lans”…

 8. Jedyne siłownie na których da sie profesjonalnie ćwiczyć to siłownie hydrauliczne choć jak na razie w Polsce ze świecą można ich szukać tylko kilka miast w Polsce takie posiada ja polecam te w Darłówku rewelacja

  • Do ćwiczeń wystarczy nawet ławka w parku (nie mówiąc o bieganiu oczywiście) – najważniejsze to mieć chęci ! ;)))

   • Ok ale mówimy tutaj o “siłowniach zewnętrznych” więc w grę wchodzą maszyny na których wykonamy trening siłowy i wytrzymałościowy, bo wiadomo że są jeszcze tysiące innych rodzai aktywności i do każdej potrzebujemy co innego.

 9. Zapraszam na siłownię w starachowicach 🙂 może ktoś chce się zgadać na wspólny trening ?? 🙂

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*